nespokojny novorodenec

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

nespokojny novorodenec

Odoslaťod cruse21 » Po 05.Jan. 2009 19:33

Velmi prosim o radu ohladom mojej 2-tyzdnovej dcerky.
Som prvorodicka a momentalne uplne zufala.Odkedy sme prisli domov z porodnice,mala neustale place,pokial nespi a aj spanok sa za posledne 2 dni zhorsuje.
Myslela som si,ze mala je chora,ze ma nejake bolesti,alebo problemy s bruskom,ale navsteva lekarky to vyvratila.Vraj je mala uplne zdrava a pekne pribera.
Je to velky hladovec.Nekojim,krmim ju Nutrilonom 1HA.
Myslim si,ze hlad nieje pricinou jej placu,pretoze jej mliecko davam pomerne dost casto,pokial si pyta,tak dostava.
Vsetko vyzera byt v norme,nechapem teda,preco stale place.
Cely den ju nosim na rukach,akonahle ju polozim,je hore a place a place.
Spanok takisto zacina byt problem.Ked po dlhom uspavani na rukach zaspi a polozim ju do postielky,zacne sa mrvit,natahovat a s velkym jedom sa pusti do placu.Niekolko hodinove uspavanie a natrasanie je tu opat.
Paradox vsak je,ze to iste co robi po polozeni do postielky,uz zacina robit aj pocas uspavania na rukach.....
Neviem ako dalej.Prosim Vas o radu.
:(
cruse21

Založený: Pi 26.Dec. 2008 16:52

Odoslaťod Dr. Mráz » Pi 09.Jan. 2009 14:30

Zavedte pravidelne krmenie, u novorodenca je to kazde priblizne kazde 3 hodiny. Ak napriklad vazi 3600 gramov, denne potrebuje 600 ml mliecka - tak jej ponuknite napr. 8x80 ml - ak vypije vsetko, pridavajte po 10 ml. Po napapani by mala kludne zaspat v postielke. Pri pretrvavani problemov mozno zmenit mliecko napr. na BEBA HA1.
Dr. Mráz

Založený: Ut 04.Mar. 2008 0:55

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na otázky a odpovede o spánku

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.