rectodelt

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

rectodelt

Odoslaťod Cukricek » Ut 14.Jún. 2011 21:51

Dobry vecer, dcerka minuly tyzden stvrtok dostala z nicoho nic teplotu,trvali do doobedia v sobotu a byvali do 39. Potom ked poobede sobotu nemala teplotu nastal suchy kasel. Sla som s nou na pohotovost. Dychanie hrdlo mala ciste. Odporucili sirup stoptusin a fenistil. Syn mal pred dvoma tyzdnami laryngitidu. Dcerka ma 11mesiacov a 8kg. Nedelu sa stav rano zhorsil stekavym kaslom dala som aj kalciovy sirup. A v noci bolo treba rectodelt dala som polovicu. Pondelok sme isli na kontrolu lekarka nasa neordinovala. Vsetko ok az na hrdlo jemne cervene a hlas nadchovy. Zmenili stoptusin za sinupret 3x10kv. A do toho fenistil 3x8kv. V noci z kasla vracala a potom som neskor pre pretrvavajuci kasel dala rectodelt. Vyse tyzdna nekojim davam bebu 3. Mlieko este mam tak 2krat za den dam ale nestaci jej to. Preplakala celu noc zaspala az o 3rano. Prestahovala som ju do kuchyne kde mame novy koberec aj cestovnu postielku lepsi vzduch. Ostatnych izbach mame 30r koberce a ak je zvlhcovac pusteny este je vzduch horsi. Dnes dala jej obklady na hrdlo a teply caj. Pomaha,je o nieco pokojnejsia. Boli sme u lekarky, crp bolo 8. Tak pokracovat v com mame. Mala papa dobre ale trosku menej. Zavodnena tiez dobre, vypila dnes po 4x250ml caju. Teraz mala zas taky kasel, dala rectodelt polku. Kasel sa do 10min utisil a vetram otvorenym balkonom. Chcem sa spitat kolko krat mozem rectodelt ak bude treba? Znizuje imunitu,mame za 2tyzdne sa ockovat. Syna som nechala doma,aby som s nou nechodila kazdy den do skolky. Myslite ze to bude uz ustupovat? Ja uz mam nadchu. Dakujem
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Cukricek

Založený: St 25.Okt. 2006 20:47

Re: rectodelt

Odoslaťod Dr. Mráz » Št 16.Jún. 2011 6:20

Dobry den. Polovica Rectodeltu staci raz denne. Pri zhorseni stavu a stekavom kasli ho podajte opat ihned. Stav by sa mal po par dnoch upravit, ide o virusovu infekciu, ktory zvycajne netrva dlho. U casti deti moze byt spojena so zapalom priedusiek - vtedy sa trvanie natiahne na priblizne 10 dni. Drzim Vam palce :)
Obrázok
Dr. Mráz

Založený: Ut 04.Mar. 2008 0:55

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na otázky a odpovede o liekoch a vitamínoch

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.