zvýšené ALP - ako vylúčiť príčinu?

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

zvýšené ALP - ako vylúčiť príčinu?

Odoslaťod win » Ut 29.Sep. 2009 16:52

Pán doktor, prosím ešte jednu radu. Dcére som z vlastnej iniciatívy, dala popri iných vyšetreniach krvi vyšetriť aj krv biochemicky a všetky ostatné hodnoty mala dobré, okrem zvýšeného ALP - 12, 71. Z gastro hľadiska sa doktorka vyjadrila, vraj to nie je gastro pôvodu, lebo bilirubín a ostatné pečeňové testy mala v poriadku, takže teoreticky vraj treba hľadať príčinu inde. Doktorka z metabolickej ambulancie mi odporučila dať dorobiť vápnik, fosfor, ionizovaný vápnik - všetko je v poriadku, ešte čakám na vyšetrenie vit D3. Dcéra nie je sledovaná v žiadnej z uvedených ambulancií, to som sa bola zatiaľ len teoreticky informovať ohľadom výsledku vyšetrenia krvi - hlavne ma naľakalo to ALP. Neviem, čo by mohlo byť na príčine, dosť ma to znepokojuje...Prosím Vás poraďte mi, ako ďalej postupovať pri pátraní po zvýšenom ALP, načo konkrétne je potrebné upriamiť najviac pozornosť??? Je nejaký súvis - čisto teoreticky - s tým, že dcéra takmer vôbec nepije od 3. rokov veku mlieko??? Papá len mliečne výrobky, jogurty, ale tiež dosť málo, prestali jej skoro zo dňa na deň chutiť a ja jej ich nenútim nasilu. Na druhej strane, ak by to ALP bolo kostného pôvodu, neodrazilo by sa to aj na hodnotách vápnika??? Ten má však v poriadku, rovnako aj železo aj celý krvný obraz. Akurát má znížené eozinofily, je sledovaná len v imunoalerg. amb. s deficitom fagoc. aktivity. Odbery boli robené tesne po chorobe - vraj viróza, v kultivácii z hrdla a nosa sa potvrdili len patogény, ktoré nebolo nutné liečiť ATB (moxarella v nose a v hrdle staphylokok parainfl.),. Dcéra je živá, papá, vyprázdňovanie je v poriadku, pije dostatočne, prospieva, nejaví inak žiadne klinické známky nejakého ochorenia. Prosím, poraďte, načo sa najviac zamerať pri vylučovaní príčin zvýšeného ALP s prihliadnutím na to, čo som už uviedla. Ďakujem veľmi pekne za každú radu.
win

Založený: Po 25.Dec. 2006 21:56

Re: zvýšené ALP - ako vylúčiť príčinu?

Odoslaťod Dr. Mráz » St 30.Sep. 2009 20:54

Vyborne, ak bude dobry aj D3 a mate dobry vapnik, fosfor i pecenove testy vratane GMT, ostante spokojna. Ide o nalez, ktory sa u deti opisuje ako ... syndrom. Moje tri bodky su moja hlava derava po sluzbe, neviem si spomenut, ako sa tento syndrom vola :) No je to nezavazny stav, biochemicka odchylka, nevyzadujuca pozornost.
Obrázok
Dr. Mráz

Založený: Ut 04.Mar. 2008 0:55

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na otázky a odpovede o detských chorobách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.