zltacka

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

zltacka

Odoslaťod Silvia Dieskova » Pi 04.Apr. 2008 14:57

dobry den, moj syn ma 3 tyzdne, ked sa narodil mal krvacavost novorodenca, na 3 den dostal zltacku, tu ma doteraz, z nemocnice ma pustili s hladinou bilirubinu 206, ozarovali ho az 3 krat fototerapiou vzdy sa mu to zvysilo, bola som tam kvoli tomu 8 dni, pred 2 dnami sme boli u hematologa ktory mu zistoval aj hladinu bilirubinu mal ju 150, chcem sa spytat aka hladina je normalna, moja pediatricka len na neho pozrela a ze to je dobre, to aby ma poslala na hematologiu som jej musela 2 krat zdoraznovat, na internete som cital ze sa ma podavat cierne uhlie ani to mi nedala, teraz k nej mam ist az za 2 tyzdne, pritom som sa tiez na internete dozvedela ze treba robit kontrolu bilirubunu raz do tyzdna, chcem sa vas spytat ci je to normalne, syn je dost ospaly musela som ho nutiti nasilu jest je to na nervy, inak by nepriberal a spal by cely den, niekedy sa neda zobudit, ide to velmi tazko, davam ho k oknu ale slnko svieti malokedy, teraz som mu prevarala svoje mlieko a striedala som to s nutrilonom lebo som ho niekedy ani tolko neodstiekala, toto som robila 48 hod co som sa tiez dozvedela niekde na internete ze to pomaha, syn si potiahne sam asi len 50 az 60 ml co je podla kniziek malo mal by vypit 100 ml, potom vzdy zaspi nasilu ho musim dokrmit, z nemocnice sme odchadzali vazil 2570, vcera 3315 kg dakujem poradte
silviad
Silvia Dieskova

Založený: Pi 04.Apr. 2008 14:39

Zltacka

Odoslaťod Dr. Mráz » Pi 04.Apr. 2008 20:30

Pohlad na zltacku je dnes tochu odlisny, ako v minulosti. Pokial je dieta hematologicky v poriadku, nepodliehajte panike. Bilirubin bude postupne klesat, norma je do 20 umol.l. Ak dieta dojcite, odstiekajte mliecko a prevarte ho, az kym bilirubin neklesne (pregnandiol v normalnom materinskom mliecku spomaluje jeho odburavanie, no zahriatim sa degraduje). Skuste to takto obdavku. Zial, uhlie ani ostatne preparaty nepomahaju, je to seriozne dokazane, staci, ze dieta bude dost papat, bilirubin sa z velkej casti vylucuje stolicou. Pomoz aj vylozenie dietata na slniecko, samozrejme za okno, na 10-15 min. denne. A propos, bilirubin vo forme pritomnej u novorodencov prenika aj do mozgu, a tak sposobuje nadmernu spavost dietata. Kontrolujte hladiny bilirubin cestou obvodneho pediatra.
Dr. Mráz

Založený: Ut 04.Mar. 2008 0:55

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na otázky a odpovede o detských chorobách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: google [bot] a 5 hostí.