čierny kašel - výsledky

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

čierny kašel - výsledky

Odoslaťod ivakovac » Št 11.Mar. 2010 14:29

Nedávno som vám písala ohľadom toho že som prekonala čierny kašeľ brala som 2x sumamed a klacid. s detmi vo veku 2 a 3 som bola u lekára tri krát s tým že mám podozrenie na čierny kašeľ ale lekár mi dal lieky až po troch týždňoch s tým že aj tak to čierny kašeľ nie je. nechceli my veriť a tak som sa vybrala na hygienu /neviem odborný názov/ a tam im zobrali stery ale aj to s dotazom že to určite tak malé deti nemôžu mať. a je to tu čierny kašeľ potvrdený a môj problém je v tom že neviem či je sumamed dobré antibiotikum na to a či im stačia jedny balenia alebo majú brať ešte jedny balenia ktoré mi dal lekár. mám pocit že nikto nevie len skúšajú. Dávala som im stoptusin sirup a teraz fenorin P, . Jedny vravia že to je suchý kašeľ iný že to treba rozpúšťať hlieny tak neviem čo mám dávať. mladšiemu to ako tak prešlo ale staršia má záchvaty dusenia v noci sa ledva nadýchne neviem čo na to pomáha okrem vlhkého vzduchu. prosím o radu lebo som bezradná. ďakujem Kováčová
ivakovac

Založený: Ne 18.Jan. 2009 20:38

Re: čierny kašel - výsledky

Odoslaťod Dr. Mráz » So 13.Mar. 2010 11:31

Summamed, ak uz ho davate, tak davajte minimalne 5 dni. Ak sa cierny kasel lieci neskor, je to trosku obtiaznejsie s efektom podavanych ATB, no zamedzi sa aspon prenosu infekcie na okolie. Kasel tlmte kodeinovymi pripravkami, napriklad Pleumolysinom, ktory Vam predpise lekar. Dieta sledujte, v atake kasla moze mat problem sa nadychnut.
Obrázok
Dr. Mráz

Založený: Ut 04.Mar. 2008 0:55

vybrali.sme.sk linkuj.cz facebook linkedin google live jaggcz addthis

Naspäť na otázky a odpovede o detských chorobách

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.